Školkovní tým MINIchefové se zapojil do kuchařské soutěže

09. 05. 2022     sekce: Akce školy     autor: Václava Baštanová     tisk: tisk článku

Školka se zapojila do celostátní kuchařské soutěže, kterou pořádá program ZDRAVÁ5 pod záštitou Nadačního fondu Albert.

Jsem velice ráda, že Vám mohu představit tým MINIchefové, jehož členy jsou Šimonek Coufal, Adámek Menšík a Sebík Šturm. Tématem letošního ročníku je „OSLAVA“ – Zdravá5 slaví 10 let. Děti měly za úkol připravit jeden slavnostní pokrm, který splňuje zásady Zdravé5, dále pokrmem někoho potěšit a vymyslet přání pro Zdravou5 k narozeninám.

Jelikož přihlašování do soutěže probíhalo v termínu, kdy se blížil DEN UČITELŮ (letos oslava 430. výročí od narození J.A. Komenského), věděli jsme okamžitě, komu udělat radost.

MINIchefové připravili pohoštění pro své budoucí paní učitelky prvních tříd a pro vedení školy.

Recept slavnostního pokrmu musel být uzpůsoben věku kuchařů (v případě postupu do finále, které proběhne 27.5., v Praze, děti připraví pokrm před očima poroty, bez pomoci paní učitelky).

Jsme velice rádi, že náš dezert „Lahodný krém s jahodovou raffaello kuličkou“ chutnal všem pozvaným pedagogům.

LAHODNÝ KRÉM (suroviny na 10 porcí)

• 300 g řecký jogurt
  • 500 g měkký tučný tvaroh
  • BIO jahodový džem
  • BIO med (regionální potravina)
  • jahody
  • vlašské ořechy

Postup

• Jogurt smícháme s tvarohem a medem. Suroviny vyšleháme do lahodné konzistence. Do kelímku na dezerty (100 ml) nejprve vrstvíme džem a poté krém. Dezert dozdobíme kousky jahod, nahrubo pomletými vlašskými ořechy a lístečkem máty.

JAHODOVÉ RAFFAELLO KULIČKY (suroviny)

• 100 g jahod
  • 75 g ovesných vloček
  • 70 g slunečnicových semínek
  • 25 g nastrouhaného kokosu
  • 1 lžíce javorového sirupu
  • 1 lžička vanilkové esence
  • Strouhaný kokos na obalení kuliček

Postup

• V ručním mixéru nejprve rozmixujeme semínka, poté vločky, kokos, jahody a sirup s esencí. Následně tvoříme menší kuličky, které obalíme ve strouhaném kokosu.

PŘÁNÍ K NAROZENINÁM pro Zdravou5 jsme pojali originálně. Natočili jsme video, které obsahuje také přípravu dezertu a obdarování.

BUDEME MOC RÁDI, KDYŽ PODPOŘÍTE TÝM MINIchefové a dáte nám hlas (ve veřejném hlasování - MATEŘSKÉ ŠKOLY - MINIchefové ... je možné přidělit zvolenému týmu jeden hlas za den, z jedné emailové adresy. Veřejnost v hlasování zvolí 1 postupující tým v každé kategorii, který obdrží největší počet hlasů. Další dva postupující týmy z každé kategorie budou vybrány odbornou porotou. HLASOVÁNÍ PROBÍHÁ OD 9.5. DO 15.5.)

Děkuji za podporu :-)

Mgr. Martina Polláková